KAJAKI
kajaki jakimy pływamy po roztoczu

Nasz sprzęt to bardzo bezpieczne i nowoczesne kajaki polietylenowe Aquarius Riom wyposażone w wygodne fotele. Są to kajaki, które posiadają bardzo dobre warunki nautyczne. Ich budowa świetnie nadają się na kilkugodzinne spływy. Niewielka waga, duża wytrzymałość, dobra zwrotność oraz niezatapialność znacząco wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo wyprawy rzekami Roztocza.

Kajak posiada płaskie dno co sprawia, że jest stabilny i bezpieczny dla użytkowników, dodatkowo dno wyposażone jest w kil. Kajak RIO posiada bardzo wygodne, profilowane siedzenia ze składanymi oparciami – zapewniające Komfort użytkownikom i bezproblemowy transport na przyczepie. Kajak jest niezatapialny ponieważ wyposażono go w dwie polietylenowe komory wypornościowe.

Wiosła
wiosła kajakowe do spływu po roztoczu

Lekkie wiosło turystyczne, świetnie sprawujące się zwłaszcza na rzekach, podczas pokonywania licznych przeszkód. Na drążku w miejscu chwytania znajduje się antypoślizgowa folia oraz dwa gumowe pierścienie, które zapobiegają ściekaniu wody na ręce. Pióra ustawione sobą wobecsiebie symetrycznie.

Kamizelki asekuracyjne: KAMIZELKA KAJAKOWA
kamizelka asekuracyjna spływ kajakiem

Klasyczna kamizelka kajakowa, nakładana przez głowę lub wsuwana bokiem po rozpięciu klamer z prawej strony. Dzięki odpowiedniemu wycięciu pod pachami kamizelka nie krępuje ruchów podczas wiosłowania. Pas krokowy zapobiegnie wyśliźnięciu się z kamizelki, jest to szczególnie ważne w sytuacji wpadnięcia do wody. Odpowiedni materiał nie powoduje dyskomfortu w kontakcie ze skórą. Z przodu znajduje się mała poręczna kieszonka.
Atest EN ISO 1240-5 2007